O pohár ředitele HZS Teplice v Bílině – ZLATO PRO SRBICE !!! 8.5.2022

Po sobotním nezdaru jsme do Bíliny přijeli s nadějí i nejistotou…..co nás asi čeká. Před námi byly 2 disciplíny – štafeta 4x 60 m s překážkami a požární útok. Oproti sobotě nám chyběli závodníci a tak jsme ze dvou sobotních týmů starších udělali 1.  I v tento den jsme uzavírali všechny závody a měli poslední startovní pozici.

 

Nejprve z našich vyběhla ta rychlejší parta: kladina – Tobiáš Kanta, břevno – Emka Nejedlá, hasičák – Milan Zyka a hadice – Tonča Mauleová. Štafeta byla parádně rozeběhnutá, ale bohužel na hadicích se nevedlo – Toničce spadla půlspojka a i když nakonec vše v rychlosti vyřešila a cílem proběhla v nejrychlejším čase 47s následovala diskvalifikace za ulétnuté slovíčko, které, ale do závodů nepatří.

Rychle jsme zvažovali jak podpořit druhou štafetu. Moc děkujeme klukům Péťovi a Honzovi za ustoupení ze závodu štafety a zároveň i Vítkovi a Fáňovi za bojovnost. Do závodu tak nakonec nastoupil mix : kladina – Vítek Spála, břevno – Emka, hasičák – Milan, hadice – Fáňa Maule. A i když to byl z půlky náš Bé tým tak to nebylo znát a svůj pokus zvládli bravůrně a zařadili se celkově na parádní 1. místo s časem 49,07 s.

ŠTAFETA 4x 60 m s překážkami

 1. místo SRBICE             0:49,07
 2. místo ŠTRBICE          0:49,73
 3. místo DUCHCOV       0:52,42
 4. místo HOSTOMICE  0:55,00
 5. místo OSEK                 0:56,70
 6. místo MODLANY       0:57,99
 7. místo BÍLINA              1:08,80

 

Po doběhnutí první disciplíny se nad sportovištěm začala stahovat temná mračna a na konci útoků mladších žáků začaly padat první kapky. Než byly zahájeny útoky starších tak už regulérně pršelo. Naštěstí před naším startem už se počasí opět umoudřilo, i tak ale museli jít závodníci na jistotu, protože travnatá trať už byla značně podmáčená. Do požárního útoku nastoupili v sestavě: strojník – Tonča Mauleová, náběr – Honza Reihs, koš – Emka Nejedlá, béčka – Tobiáš Kanta, rozdělovač – Fáňa Maule, proudy – Vítek Spála a Péťa Prchal. Útok zaběhli na jistotu, bez pádů, a časomíra se zastavila na pěkných 20:51 s .

Po útoku už byl naplánovaný tajný útok – Emička dnes měla 14.narozeniny…..blahopřejeme a tak jsme hned po odpísknutí konce útoků provedli řádný křest 😉 v kádi. A aby jí to nebylo líto tak jsme přidali i koupel i Toničce  za její „do pr…. “ při štafetě 😉 .

A výsledky požárních útoků? …. paráda … i v této disciplíně dnes naši borci nenašli přemožitele.

POŽÁRNÍ ÚTOK

 1. místo SRBICE             20:51
 2. místo HOSTOMICE   23:08
 3. místo DUCHCOV       27:54
 4. místo OSEK                 40:30
 5. místo MODLANY       59,92
 6. místo BÍLINA            1:13:23
 7. místo ŠTRBICE          DNF

GRATULUJEME CELÉMU TÝMU. CELKOVĚ SE TÝM SRBIC UMÍSTIL NA SVĚLÉM 1. MÍSTĚ A DNES BRAL SVÉ LETOŠNÍ 1. TÝMOVÉ ZLATO!!!

Děkujeme pořadatelům za skvělý závod.

Kája a Lenka Hasiči Srbice